Przygotowania do ślubu – od czego warto je zacząć?

Stało się! Długo wyczekiwany pierścionek zaręczynowy lśni na palcu, zmieniliście statusy związkowe na portalu społecznościowym, a dokoła sypią się gratulacje. To oznacza,  że czas zacząć przygotowania do jednego z najpiękniejszych dni Waszego życia – ślubu. Okazuje się jednak, że początki nie są tak proste, jak mogłoby się wydawać. Od czego zacząć? Które decyzje powinny być podjęte jako pierwsze? Podpowiedzi  
i wskazówki znajdziecie poniżej. 

Plan idealny – czy taki istnieje?

Przygotowania do ślubu to kompilacja wielu spraw i szczegółów, które wymagają dokładnego zaplanowania. Musicie się przygotować, że idealna wizja, w której wszystko idzie po Waszej myśli może wyglądać nieco inaczej – zwłaszcza jeżeli organizujecie wszystko sami, macie ograniczony czas lub co gorsze – budżet. Nie pomoże tu jednak niepotrzebny stres. Musicie ustalić priorytety, które pomogą Wam skutecznie działać i krok po kroku przybliżą Was do wymarzonego dnia. 

Ustalenia wstępne – to one są najważniejsze 

Podstawową kwestią, którą powinniście ustalić, jest rodzaj i charakter ślubu. To w dużej mierze od tych kwestii będzie zależało, jakie czynności musicie zacząć załatwiać od razu, co może poczekać, a co tak naprawdę w ogóle Was nie dotyczy. 

Bardzo ważne będzie ustalenie daty ślubu, co po części wiąże się z określeniem jego charakteru. Znacznie większe możliwości mają Pary, które biorą ślub cywilny. W takim przypadku możecie zorganizować uroczystość w dowolnie wybranym przez siebie miejscu. Nie ogranicza Was nic, prócz dostępności urzędnika. Ślub kościelny ma w tym względzie większe ograniczenia, dlatego też w tym przypadku dopasowanie daty może być trudniejsze. Jeżeli jednak planujecie wszystko z wyprzedzeniem – nie ma się czego obawiać.

 Ustalenie liczby gości 

Zanim rozpoczniecie poszukiwania sali na przyjęcie lub poszczególnych wykonawców, ustalcie, jak duże będzie wesele i sporządźcie wstępną liczbę gości. To pozwoli Wam już na początku zweryfikować pewne oferty rynkowe. Może zdarzyć się, że restauracja, nad którą się zastanawialiście, mieści znacznie mniej osób, niż chcecie zaprosić. To bardzo ważny aspekt, nad którym należy zastanowić się w pierwszej kolejności. 

Początkowe ustalenia organizacyjne 

Jeżeli znajdziecie wymarzoną salę, zacznijcie myśleć o kolejnych etapach. Muzyka na wesele, fotograf lub kamerzysta, florysta – to tylko niektórzy z podwykonawców, u których musicie zarezerwować terminy. Panna Młoda nie powinna zapominać o fryzjerze, czy makijażystce. Pozostaje także kwestia sukni ślubnej – często salony wymagają złożenia zamówienia nawet ok. 10 miesięcy wcześniej. 

Jak o tym wszystkim nie zapomnieć i panować nad każdą sprawą? Dobrym rozwiązaniem jest prowadzenie specjalnego kalendarza, gdzie będziecie spisywać każde ustalenie. Specjalne ślubne planery z reguły przeznaczone są dla Panien Młodych, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, abyście prowadzili go wspólnie. Będzie to nie tylko nieoceniona pomoc w momencie przygotowań do ślubu, ale również doskonała pamiątka, po którą z sentymentem sięgnięcie po kilku latach, kiedy już wszystkie stresujące momenty będą za Wami. 

Pamiętajcie, że na każdym etapie przygotowań możecie również skorzystać z pomocy specjalisty – Wedding Plannera. To osoba, która odciąży Was w kwestiach, które nie do końca leżą w obszarze Waszych zainteresowań. 

POWIERZ SWÓJ ŚLUB PROFESJONALISTOM

NEWSLETTER

Subskrybuj nasz newsletter

Created by Jakub Wojtoń

All Rights Reserved © 2020

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadasz się na ich użycie