4 najczęściej popełniane błędy przy planowaniu wesela

Słynne przysłowie mówi: Człowiek uczy się na własnych błędach. Jednak w przypadku przyjęcia weselnego tych błędów lepiej całkowicie unikać, aby uroczystość była udana. Czy da się przygotować na każdą okoliczność? Nigdy nie ma takiej gwarancji, ale można przynajmniej spróbować. Dlatego, jeżeli w najbliższej przyszłości planujecie zorganizować swój ślub – podpowiadamy Wam, na co zwrócić szczególną uwagę i gdzie najczęściej pojawiają się tak zwane “wpadki”, których z powodzeniem można uniknąć. 

Nieścisłości na etapie planowania przyjęcia weselnego 

Wbrew pozorom samo wstępne planowanie uroczystości oraz tego, jak będzie ona wyglądać to jedna z najważniejszych części przygotowań do ważnego dnia i nie można jej bagatelizować, ani pomijać. Podstawą w tym przypadku jest ustalenie budżetu i ewentualnych różnic, na które będziecie w stanie przymknąć oko. Dlaczego jest to tak istotne? Dzięki temu znacznie łatwiej decydować o takich kwestiach jak: 

  • lokal, w którym odbędzie się przyjęcie, 
  • zespół lub DJ. 
  • Fotograf czy kamerzysta, 
  • sukienka i garnitur. 

Wówczas także macie świadomość, na co możecie sobie pozwolić – jakie dekoracje, czy atrakcje dla gości wybrać. Daje Wam to możliwość przeprowadzenia wstępnej selekcji, która zwykle bywa najtrudniejsza, zwłaszcza w przypadku braku konkretnej wizji lub pomysłu na uroczystość. 

Nieodpowiedni lokal – to bardzo duży problem 

Wybór lokalu, w którym odbędzie się przyjęcie weselne, to jedna z najważniejszych decyzji, którą należy podjąć. Podczas poszukiwań warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jego wielkość. Zbyt mała sala w stosunku do liczby gości będzie dla nich niekomfortowa i uniemożliwi dobrą zabawę. Nie warto jednak decydować się na zbyt duży lokal, ponieważ w takim przypadku organizacja i dekoracja sali może być sporym wyzwaniem, aby ta nie wydawała się pusta. 

Oprócz tego warto także wziąć pod uwagę sam układ sali. Należy unikać przy tym takich wnętrz, które mają ukryte wnęki, czy ustawienie w literę L, gdzie część gości nie ma ze sobą kontaktu wzrokowego. To wszystko ma znaczenie i wpływa na atmosferę przyjęcia. 

Odkładanie wszystkiego na ostatnią chwilę lub zbytnia nadgorliwość 

Zarówno opieszałość w pewnych kwestiach i odkładnie wszystkiego na ostatnią chwilę, jak i zbytnia nadgorliwość oraz ustalenie wszystkiego na rok przed przyjęciem nie są zbyt dobrym podejściem do sprawy. Wszystko należy ustalać i przygotowywać z rozsądkiem. 

Drobne sprawy takie jak winietki na stół, zawieszki na alkohol, dekoracje stołów, czy upominki dla gości załatwiajcie w tak zwanym “międzyczasie”. Pamiętajcie, że poszczególni podwykonawcy potrzebują często kilku tygodni na ich wykonanie, dlatego nie należy zostawiać tych kwestii na ostatni moment. Tym bardziej że w finalnych produktach coś może Wam się nie spodobać i konieczne będą wtedy poprawki. 

Jednak takie kwestie jak tablica gości, czy nawet ich rozmieszczenie załatwiajcie już pod koniec ślubnych przygotowań – a już na pewno wtedy, kiedy będziecie mieć potwierdzenia przybycia. Wówczas unikniecie drukowania planszy z nazwiskami na nowo i nie będziecie mieć problemu z pustymi miejscami przy stolikach. 

Brak pomocy w trakcie przygotowań i samego przyjęcia 

Wybór odpowiedniej sali, znalezienie zespołu, fotografa, kamerzysty, przymiarki sukni, dopasowanie dekoracji, a do tego codzienne obowiązki zawodowe i rodzinne to bardzo dużo, jak na jedną parę. Dlatego nie bójcie się korzystać z pomocy. Dobrym rozwiązaniem jest wybór usługi Wedding Plannera, który zajmie się wszystkim od momentu przygotowań, aż po sam przebieg przyjęcia. Taka osoba współpracuje ze sprawdzonymi podwykonawcami i wie, na co zwrócić uwagę, aby wszystko było dopięte “na ostatni guzik”. 

Ślub jest wyjątkowym wydarzeniem w Waszym życiu – nie ma więc nic dziwnego w tym, że towarzyszą mu duże emocje. Nie trudno zatem zapomnieć o pewnych drobiazgach, które wbrew pozorom mają znaczenie. W takich momentach w trakcie ceremonii i przyjęcia nad całą koordynacją czuwa Wedding Planner. Dzięki jego pomocy możecie cieszyć się wymarzonym dniem i nie przejmować niczym innym.  

POWIERZ SWÓJ ŚLUB PROFESJONALISTOM

NEWSLETTER

Subskrybuj nasz newsletter

Created by Jakub Wojtoń

All Rights Reserved © 2020

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadasz się na ich użycie